Dlaczego warto posprzątać w organizmie?

Dlaczego warto posprzątać w organizmie?

Porządki w domu robimy okresowo, są tacy, którzy robią gruntówkę raz w tygodniu, są tacy, którzy czyszczą wszystko dwa razy do roku. Generalnie robimy porządki na bieżąco. Wyobraźcie sobie jak wyglądałby wasz dom, gdybyście nie ruszyli w nim palcem przez pół roku. Skoro pamiętamy o domowych porządkach, dlaczego zaniedbujemy porządkowanie naszego organizmu?

Image

Wyobrażacie sobie w ogóle co tam się musi dziać w środku nas? Sposób w jaki się współcześnie odżywiamy, głównie z powodu chronicznego braku czasu lub też zwykłego lenistwa, powoduje nadmierne spożywanie niektórych pokarmów (szczególnie tych wysoko przetworzonych), stosowanie używek czy łykanie leków i suplementów, w których są pewne dodatki mogące przyczyniać się do zmniejszonego poziomu energii, bólów głowy, gorszej pamięci, problemów z koncentracją, czy alergii. Często takie objawy zwalamy na porę roku, zapracowanie i inne czynniki, nie zdając sobie sprawy jak kluczową rolę w naszym funkcjonowaniu odgrywa to, co jemy i co odkłada się w naszym ciele. Wiele osób rozważa przeprowadzenie oczyszczającej głodówki w celu detoksykacji, szukają sposobów na odtruwanie organizmu czy domowych metod na usunięcie toksyn. Naprawdę chcesz się katować kilkudniową głodówką? Nie móc zasnąć i funkcjonować z powodu potwornego bólu głowy? Słaniać się na nogach? Warczeć na wszystkich dokoła? Nie sądzimy, że tego właśnie chcecie. Chyba warto podejść do sprawy systemowo i zdać się na profesjonalnie przygotowane diety oczyszczające, na przykład takie, jakie mamy w swojej ofercie.

Dieta oczyszczająca z toksyn usunie nadmiar szkodliwych substancji z organizmu. Zapytacie po co? Co mogą powodować toksyny w organizmie? Możemy czuć się ociężali, bez sił, przewlekle zmęczeni, możemy mieć problemy z zasypianiem, które mogą powodować brak energii, zmęczenie, ziemisty kolor skóry, kłopoty z kondycją i oddychaniem. Ostatecznie toksyny mogą rzutować na kiepskie wyniki laboratoryjne czy gastryczne problemy - typu wzdęcia czy nieregularne wypróżnianie. Dieta oczyszczająca jest oparta głównie na produktach bogatych w błonnik pokarmowy, w tym owocach i warzywach. Zaleca się, by jeść od pięciu do dziewięciu porcji warzyw i owoców w ciągu dnia. By zapewnić odpowiednią ilość błonnika, należy wprowadzić do diety również orzechy, nasiona i całe ziarna. Ponadto w diecie nie powinno zabraknąć warzyw krzyżowych, jagód, karczochów, cebuli, czosnku, pora, zielonej herbaty, ponieważ te produkty wspierają detoksykację. Do diety warto też włączyć żywność sfermentowaną, jak kapusta kiszona, kefir czy jogurt. Podczas diety należy też pamiętać o piciu dużej ilości wody.

Image

Dieta oczyszczająca powinna trwać od 3 do maksymalnie 7 dni, mogą ją stosować tylko osoby zdrowe! Zapraszamy po nasze oczyszczające zestawy.