Gotowanie wymaga czasu

Gotowanie wymaga czasu

Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa. Oto jedna z mądrości Kubusia Puchatka. Jeśli masz nadwagę i zmagasz się z nią od lat, przetestowałeś już tysiące preparatów, spalaczy tłuszczu, likwidatorów łaknienia i innych parafarmaceutyków, jeśli masz za sobą kilka siłownianych epizodów, zazwyczaj zaczynających się tuż po nowym roku i ciągle wchodzenie na wagę przyprawia cię o mentalny zawał, po czym postanawiasz się pocieszyć kolejną pyszną bezą, mamy coś dla ciebie.

Gotowanie wymaga czasu

Bądźmy szczerzy, żaden z wymienionych wyżej sposobów nie będzie skuteczny, jeśli nie zmienisz swoich nawyków żywieniowych. Nie musisz się nawet ograniczać, nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych potraw, nie musisz się katować mono dietami, robić postów i oczyszczań. Jeśli będziesz odżywiał się z głową, wszystko będzie tak jak sobie wymarzyłeś. Kluczem do sukcesu są zbilansowane posiłki o odpowiednim stopniu kaloryczności, możesz spożywać pięć albo trzy w ciągu dnia, jak ci wygodniej. Takie posiłki powinny zawierać odpowiednią ilość warzyw, zapewniających błonnik i mikroelementy, odpowiednią ilość węglowodanów i innych elementów. Ważne jest abyś na początek ustalił swoje zapotrzebowanie kaloryczne – możesz to zrobić w specjalnie przygotowanym liczniku na naszej stronie. Wybierasz płeć, obecną wagę, wiek, wzrost i dostajesz wyliczenie swoje dziennego zapotrzebowania kalorycznego.

Potem już tylko wchodzisz w zakładkę nasze diety i wybierasz taką, która odpowiada ci najbardziej, pamiętając o zachowaniu niewielkiego deficytu kalorycznego. Owszem możesz to wszystko robić sam. Chodzić na zakupy z listą konkretnych produktów, których kaloryczność i indeks glikemiczny uprzednio obliczysz, ważyć każdy produkt przed i po ugotowaniu, ściągnąć apkę do przeliczania kalorii i liczyć kalorie, no i oczywiście gotować – pięć posiłków dziennie, różnych! Tak wiemy zawsze można przez tydzień jeść tę samą zupę albo leczo, tylko po co, catering dietetyczny to doskonałe rozwiązanie przywozimy co trzeba do twojego domu i zostawiamy pod drzwiami, a ty wstajesz rano, otwierasz drzwi i masz pyszne jedzenie na cały dzień, wystarczy podgrzać. Co wybierzesz?

Gotowanie wymaga czasu