Jedz tłuszcz, żeby spalać tłuszcz

Jedz tłuszcz, żeby spalać tłuszcz

Zauważyliście na pewno, że mamy w swojej ofercie dość  ostatnio popularną dietę ketogeniczną. Jeśli zastanawiacie się, czy jest to rozwiązanie dobre dla was, warto abyście poznali kilka faktów na temat tego sposobu odżywiania się. 

Jedz tłuszcz, żeby spalać tłuszcz

Dieta ketogeniczna to sposób odżywiania, który zakłada zwiększenie podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu spożywania węglowodanów. Założenia diety ketogenicznej opierają się w głównej mierze na spożywaniu tłuszczów, węglowodanów i białek w odpowiednich proporcjach. W standardowej, codziennej diecie większości z nas węglowodany stanowią 50%, białka 15%, a tłuszcze 35% wszystkich spożytych posiłków. Dieta ketogenna zakłada jedzenie posiłków, w których aż 80-90 %stanowią tłuszcze, a pozostałą część, czyli 10-20 % węglowodany i białko.

U osób niebędących na diecie to węglowodany stanowią główne źródło energii. Ponieważ u osób, które stosują dietę ketogeniczną tych węglowodanów jest niewiele, a więc i źródeł energii jest niewiele, wtedy organizm zaczyna szukać zasobów i przystępuje do spalania tłuszczów. Jeśli znacie kogoś, kto już zastosował tę dietę, wiecie na pewno, że pozwala w dość krótkim czasie zrzucić sporo kilogramów, dlaczego tak jest? Otóż przy takim odżywianiu spada nam poziom glikogenu, który jest odpowiedzialny za wiązanie wody w mięśniach, pozbywamy się tej wody i w efekcie tego waga spada. Na pewno przez pierwsze 2-3 miesiące stosowania diety keto czujemy lekko, jesteśmy się pełni energii, poprawia się nasze samopoczucie.

Jedz tłuszcz, żeby spalać tłuszcz
Jedz tłuszcz, żeby spalać tłuszcz

Na pewno jest to sposób odżywiania, którego głównym celem jest spadek masy ciała i rzeczywiście, restrykcyjne trzymanie się zasad diety sprawia, że waga spada bardzo dynamicznie. Czy polecamy wam tę dietę na dłuższy czas? Wiecie już, że jesteśmy zwolennikami zbilansowanej, dobrze dobranej diety, a zatem – keto tak, na początek to świetne rozwiązanie, a kiedy już będziecie trochę lżejsi, możecie przejść na dietę standard lub wegetariańską i dzięki temu utrzymać uzyskane efekty.