Nadchodzi wiosna warto posprzątać – oczyszczanie organizmu

Nadchodzi wiosna warto posprzątać – oczyszczanie organizmu

Jak zrobić detoks organizmu? Zamiast stosować specjalne diety oczyszczające, komponując codzienny jadłospis, uwzględnij produkty, które poprawiają metabolizm i wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn. Dzięki nim odzyskasz wigor, poczujesz się lekko i wypiękniejesz. Dzięki naszym dostosowanym do twoich potrzeb planom żywieniowym, możesz o siebie zadbać lekko, łatwo i przyjemnie. Pozwoli ci na to nasza dieta pudełkowa, pomagająca pozbyć się toksyn oraz nadmiaru wody z organizmu. Menu zawiera produkty zawierające antyoksydanty i bogate w błonnik. W jadłospisie nie brakuje świeżych warzyw, owoców ale także chudego mięsa, ryb czy pełnoziarnistych produktów zbożowych.

Nadchodzi wiosna warto posprzątać – oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu stało się modne i to nie tylko na wiosnę. Ale czy detoks raz do roku na pewno ma sens? Może lepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie do codziennego menu produktów, które przez cały rok będą korzystnie wpływały na metabolizm i oczyszczały organizm z toksyn.

O czym musicie pamiętać chcąc dbać o oczyszczanie organizmu na bieżąco, po pierwsze skorzystajcie z naszej pudełkowej diety oczyszczającej, a do niej dodajcie produkty, który wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn. Przede wszystkim woda. Woda filtruje nerki, usuwa uboczne produkty przemiany materii i toksyny. Wszystkie narządy potrzebują wody do prawidłowego funkcjonowania, dlatego jeśli pijesz jej za mało, mogą się pojawić bóle głowy, uczucie zmęczenia, suchość skóry, zaparcia.

Organizm traci wodę wskutek oddychania, pocenia się i oddawania moczu, dlatego trzeba stale uzupełniać jej poziom. Codziennie pij ok. 2 litrów wody, również w postaci herbatek owocowych i ziołowych. Picie wody przed posiłkiem zmniejsza apetyt. Sięgnij też po cytrynę, jej sok wspomaga pracę wątroby oczyszczanie ze szkodliwych substancji oraz ułatwia rozpuszczanie kamieni żółciowych. Choć cytryna jest kwaśna w smaku, działa na organizm zasadowo, dzięki czemu usprawnia proces jego detoksykacji. Aby odkwasić organizm, pij codziennie wodę z wyciśniętym sokiem z cytryny, przy okazji pobudzisz jelita do lepszej pracy. Do tego dorzuć zieloną herbatę, herbatki ziołowe, szczególnie te moczopędne np. pokrzywę lub bratek. Efekty zobaczysz prawie z dnia na dzień.

Nadchodzi wiosna warto posprzątać – oczyszczanie organizmu

Korzystając z naszej dietetycznej oferty i polegając na przygotowanych przez Fit Obiadek jadłospisach, nie musisz się martwić o swoją zdrową dietę, zadbamy o ciebie.