Przecież nie jestem wielbłądem

Przecież nie jestem wielbłądem

Wielbłąd – wiadomo - zwierzę żyjące w dość trudnych warunkach klimatycznych, fizjologicznie przystosowane do życia w warunkach suchego i gorącego klimatu, w niektórych krajach wykorzystywane jako środek transportu. Wielbłądy słyną z tego, iż potrafią długo obywać się bez wody, przemierzając w tym czasie duże odległości.

Przecież nie jestem wielbłądem

Istnieje przekonanie, że wielbłądy mają wredny charakter i żywią urazę do osób, które źle je traktują, mszcząc się kopnięciami i pluciem. Niemniej mało które stworzenie lubi być źle traktowane. A wielbłądy są w miarę cierpliwe i ciężko pracują. No ale my nie jesteśmy wielbłądami. Organizm człowieka składa się w trzech czwartych z wody. O bogowie, a ile to jest trzy czwarte wykrzykną ci, którym ułamki spędzały w szkole sen z powiek. I czy tego chcemy czy nie woda jest niezbędna do życia. W kółko słyszymy : pij wodę. Oto kilka powodów dla których warto to robić. Po pierwsze woda utrzymuje równowagę płynów w organizmie, pomaga transportować składniki odżywcze, reguluje temperaturę ciała, jest potrzebna do prawidłowego trawienia pokarmu. Po drugie woda poprawia kondycję naszej skóry. Po trzecie jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mięśni i od niej zależy zdrowie naszych nerek, a więc i nasze.

Po czwarte zmniejsz ryzyko zawału, redukuje bóle głowy i wpływa na dobre funkcjonowanie układu sercowo –naczyniowego. Po piąte poprawia koncentrację, zwiększa nam wytrzymałość podczas ćwiczeń wydolnościowych i wpływa na świeżość oddechu, więc potrzebujemy tylko myć zęby regularnie i pić wodę, wszelkie wynalazki typu Halitomin są nam zbędne. Po któreś tam woda uchroni, nas przed infekcjami układu moczowego - nie musimy łykać Żuravitu, zmniejszy ryzyko raka jelita. Jeśli będziemy regularnie pić wodę, pozbędziemy się też opuchlizny z organizmu – niemożliwe powiecie, przecież dostarczamy wody, więc opuchlizna się zwiększy. A właśnie, że nie bo, by woda nie gromadziła się w ciele powodując obrzęki i opuchlizny, naszemu ciału potrzebna jest gwarancja, że tej wody mu nie zabraknie, więc jednorazowe wypicie bardzo dużej ilości wody wcale nie jest dobre dla naszego organizmu. Musimy pić wodę regularnie, mieć ją zawsze pod ręką, a już zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy narażeni na wysokie temperatury. A zapomnielibyśmy! Woda świetnie wspomaga odchudzenie.

Przecież nie jestem wielbłądem

Korzystając z naszej dietetycznej oferty i polegając na przygotowanych przez Fit Obiadek jadłospisach, nie musisz się martwić o swoją zdrową dietę, zadbamy o ciebie.