Jadalne kwiaty

Jadalne kwiaty

Lubicie kwiaty? Piękne kolorowe bukiety albo niewielkie, wdzięczne wiązanki czy też malutkie bukieciki? Lubicie kiedy wiosną w waszym ogródku pojawiają się bratki, niezapominajki, stokrotki, aksamitki, begonie, lawenda i różne inne pięknie kwitnące rośliny? A przyszło wam kiedyś do głowy, że przynajmniej część tych ogródkowych ozdób możecie po prostu zjeść?

Przecież nie jestem wielbłądem

Przecież nie jestem wielbłądem

Wielbłąd – wiadomo - zwierzę żyjące w dość trudnych warunkach klimatycznych, fizjologicznie przystosowane do życia w warunkach suchego i gorącego klimatu, w niektórych krajach wykorzystywane jako środek transportu. Wielbłądy słyną z tego, iż potrafią długo obywać się bez wody, przemierzając w tym czasie duże odległości.

Jedz tłuszcz, żeby spalać tłuszcz

Jedz tłuszcz, żeby spalać tłuszcz

Zauważyliście na pewno, że mamy w swojej ofercie dość  ostatnio popularną dietę ketogeniczną. Jeśli zastanawiacie się, czy jest to rozwiązanie dobre dla was, warto abyście poznali kilka faktów na temat tego sposobu odżywiania się. 

Polak, Węgier dwa bratanki

Polak, Węgier dwa bratanki

Było kiedyś takie hasło, szczerze mówiąc nawet nie pamiętamy skąd się wzięło, ale istnieje nie tylko w Polsce, Węgrzy też mają takie powiedzenie – no i dwa bratanki i do szabli i do szklanki. Coś nas kiedyś łączyło najwyraźniej. Poza tą rymowanką i pokrewieństwem dusz zawdzięczamy Węgrom niezwykła wręcz popularność papryki, uczynili z niej swoją sztandarową, narodową potrawę.

Cukier krzepi

Cukier krzepi

Pewnie nie raz słyszeliście to hasło, a wiecie, że jest to przedwojenne hasło reklamowe? W 1931 roku ruszyła prawdopodobnie największa akcja reklamowa w dziejach przedwojennej Polski.

Wiosenne oczyszczanie czy na pewno?

Wiosenne oczyszczanie czy na pewno?

Wiele się mówi, szczególnie wiosną o konieczności oczyszczania organizmu. Znacie zapewne diety oczyszczające na przykład tę, proponowaną przez dr Dąbrowską. Jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu z toksyn i złogów szkoły są dwie.

Gotowanie wymaga czasu

Gotowanie wymaga czasu

Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.

Słów kilka deficycie kalorycznym

Słów kilka o deficycie kalorycznym

Ile razy już próbowaliście się odchudzać? Ile razy rezygnowaliście po miesiącu lub trzech, nie widząc oczekiwanego efektu wow? Żeby skutecznie gubić zbędne kilogramy potrzebujemy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim ważne jest nasze zapotrzebowanie kaloryczne ( które możecie sobie obliczyć w kalkulatorze na naszej stronie.. Jeżeli słyszeliście, że im mniej kalorii tym lepiej, czym prędzej zweryfikujcie swoje źródło informacji. Dla dorosłego człowieka dieta 1000 kalorii nie jest szczególnie zdrowym rozwiązaniem - 1000 kalorii to dzienne zapotrzebowanie trzyletniego dziecka.

Nadchodzi wiosna warto posprzątać – oczyszczanie organizmu

Nadchodzi wiosna warto posprzątać – oczyszczanie organizmu

Jak zrobić detoks organizmu? Zamiast stosować specjalne diety oczyszczające, komponując codzienny jadłospis, uwzględnij produkty, które poprawiają metabolizm i wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn. Dzięki nim odzyskasz wigor, poczujesz się lekko i wypiękniejesz.

Piramida zdrowego żywienia

Piramida zdrowego żywienia

Żyjemy w czasach, kiedy zdrowe i zbilansowane diety są nie tylko modne, ale i konieczne. Chcemy żyć dłużej, chcemy być zdrowi, w dobrej kondycji. Potrzebujemy dostarczać do naszego organizmu składników, które uzupełniają niedobory minerałów i witamin. Są co prawda zwolennicy suplementacji, ale łykanie całej garści tabletek nie jest dobrym rozwiązaniem.

Komentarze

Nasze przydatne kalkulatory

Kalkulator BMI

BMI-Body Mass Index
wskaźnik prawidłowej masy ciała

Kalkulator CPM

CPM - Całkowita przemiana materii
kalkuator dla kobiet

Kalkulator CPM

CPM - Całkowita przemiana materii
kalkuator dla mężczyzn

Kontakt

tel. 536 002 004

email:kontakt@fitobiadek.pl

Dane firmowe

FITOBIADEK Sp. z o.o.
02-255 Warszawa
ul. Krakowiaków 62

X