Zbliża się lato, ty z przerażeniem patrzysz w lustro? Twoja sylwetka z ubiegłego roku zdecydowanie zmieniła się na niekorzyść?
Nie możesz wcisnąć się w swojego ulubione jeansy, a twoja letnia sukienka jest jakby za mała?
Problem wagi powraca, co roku. A Ty walczysz ze zbędnymi kilogramami bezskutecznie?
Próbujesz pozbyć się zbędnych kilogramów sięgając po suplementy diety, tabletki odchudzające lub stosujesz diety cud?
Silna wola w odchudzaniu: nie podawaj się, wytrwaj na diecie
Jak wykazują badania 90% społeczeństwa nie jest zadowolona ze swojej figury. Chcemy coś zmienić, ulepszyć. Podejmujemy wyzwanie: od jutra przechodzę na dietę i zaczynam zdrowy tryb życia. Chcę schudnąć 5-10 kg. Nasz plan jest idealny, gorzej jednak z jego realizacją. Często mamy po prostu słomiany zapał do odchudzania i z czasem brakuje nam chęci i motywacji.
Takie chwilowe zrywy odchudzania często owocują niedoborem witamin w organizmie, co wiąże się z jednej strony utratą kilogramów, zaś z drugiej niekorzystnymi procesami takimi jak; wypadanie włosów, łamliwość paznokci, czy pogorszenie stanu skóry.
Po zaprzestaniu redukcyjnej diety problem z wagą powraca ze zdwojona siłą. W ten sposób nasz organizm chroni się przed niedoborem pokarmu, a nadmiar kalorii magazynuje w postaci tkanki tłuszczowej. Jak widać efekt jest krótkotrwały i przynosi nam więcej szkody niż pożytku.
Aby skutecznie zrzucić zbędę kilogramy musimy proces odchudzania rozłożyć w czasie. Prawidłowo powinniśmy chudnąć 1-2 kilogramy miesięcznie. Niezbędna w tym procesie jest odpowiednia dawka ruchu oraz przestrzeganie prawidłowej diety. Skuteczna dieta, to taka, która dostarczy naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, takich jak witaminy, białka, węglowodany oraz zdrowe tłuszcze roślinne.
Jeśli nie wiesz jak skomponować pełnowartościowe zdrowe posiłki powinnaś/eś zasięgnąć rady naszego dietetyka, który dobierze odpowiednia dietę do twoich potrzeb. Pamiętajmy, że zdrowe odżywianie, to nawyk na całe życie, a nie tylko krótkotrwały zryw sezonowy, który przynosi nam więcej szkody niż pożytku.